nun dergisine dair

 Nun, üç yıldır Sivas’ta yayımlanan şirin bir edebiyat dergisi. Çoğumuzun yakından bildiği yaşadığı bir hikayesi var derginin. Öğrenci harçlıklarıyla iki yıldır ayakta kalma çabası içerisindeki dergi her sayısında çıtayı biraz daha yükseltiyor.              Genç öğretmen adayı Ubeydullah Öz’ün çabalarıyla yayımlanmaya başlayan derginin editörü Neslihan Ermahiş. Dergiye omuz veren bazı isimler de şöyle: Mücahit Yıldız, Eyüp Aktuğ, Dilek Çay, Şeyda Tarhan, Sümeyye Yöner, Kaan Çapkın, Muhammet Tâhâ Turan, Onur Gökdal, Orhan B. Akgül…

Büyük idealleri olsa da derginin büyük harflerle konuşmuyor yazanları. Çoğunlukla dergi kadrosunun ve bu kadronun yakınlarının ürünlerinin yayımlandığı dergide şiir ağırlıklı olmak üzre hikaye ve denemelere de yer veriliyor. İlk zamanlar okuma kitabı ebadında ve kendinken kapaklı yayımlanan dergi şimdilerde kare ebadı ve renkli kapağıyla göz dolduruyor.

Dergi ekibinin öğrencilerden oluşması dergiye ayrı bir dirilik ve farklılık katıyor.

Dergi parayla satılmıyor, vakıf ve dernek adına da çıkmıyor. Hemen hemen her sayısında bir de mülakat yayımlayan derginin tüm sayılarının içeriğine www.nundergisi.com adresinden ulaşmak mümkün. İlgilenenler için derginin diğer irtibat adresleri aşağıda:

iletişim: 0-553 243 8950

e-mail: nun@nundergisi.com

Yorum Bırakın

Yorum yapmak için giriş yapmanız gereklidir.